„2019 Germany Visa Expeters“

SVEIKI Į ALMANCAX FORUMUS. VISĄ INFORMACIJĄ, KO IEŠKOTE APIE VOKIETIJĄ IR VOKIEČIŲ KALBĄ, RASITE MŪSŲ FORUMUOSE.
    Blue34
    Dalyvis

Pradedu šią temą mūsų draugams, kurie dalinsis savo idėjomis vizų klausimais nuo 2019 m., tikiuosi, kad viskas bus naudinga visiems...

Merhaba herkeze Allah'' sabır versin diyorum
    07.12.2018 tarihinde izmirden aile birlesimi basvurdum. Rathause defalarca eşime yalan söledi evrak elimize ulaşmadı diye 2 ayda eşime evraklar elimize 12 ayda ulaştı geri bildirim bekliyoruz demişler.ben konsolosluğa mail attım geri bildirim bekliyolarmis diye 2 gün sonra aradılar 11.03.2019 2 görüşme ye girmem gerekiyormuş. Çapraz sorgu eşimle ikimizin de ilk evliliği sabir dedim neyse bindim gittim otobusle antalyada yasiyom bu arada kadin ilk bi agzindan kacirdi ikinizinde ilk evliligimi neden cagirdilar seni diye velasim konustuk foto ivir zivir bitti dedim baska bisey varmi 2 hafta icinde cevap cikar.Derken bugün bi telefon aldim konsolosluktan aradığını söyledi ilk başta numarayı tanıyamadım dediki vizeniz onaylandı 3 aylık saglik sigortasi yaptırmak gerekiyo dedim ki konsolusluk arayıpta vizen onaylandı veya onaylanmadı diye solemez dediki izmir baş konsolosluğundan ariyom dedimki isminizi soleyin kapatın ben konsoloslugu arayım size baglanayim olmaz dedi güvenlik gerekçesiyleymiş.ben dedimki en son ne zaman konsoloslukta terminim vardı bilmiyorum dedi dedim ben ne vizesine basvurdum bilmiyorum dedi sadece konsolos hanım vizenin onaylandığını 3 aylık sigorta yapmam gerektiğini iletmesini sölemiş.Dedim hanfendi ben aile birlesimi vizesine basvurdum aile birleşiminde saglik sigortasi istenmiyor goethe kursundan sinifimdan 11 kişi gitti hiç biri istenmedi dedim sizin Konsolusluktan arandığımi nerden bileyim dedim inandırmak zorunda degilim dedi gülerek pat telefonu kapattı. Eşimi aradim oda rathause aradi orda bize bakan görevide istenmediğini sölemiş ama eşiniz alman konsolosluguyla iletişime geçsin eğer isteyen onlarsa yapsın demiş.konsolusgu ariyom santral ben cevap veremem diyor cevap verebilecek birine bağlarmışın  diyorum ben bağlayamam yasak diyor.peki ben nasıl teyit edecem diyorum bilmiyorum mail atın diyor. Insanların hayatı yaşamları aile kurmalarıyla resmen alay ediyorlar.Tamamen şansa kurulu şeyler alman disiplini derler ya alakası yok sadece alman ırkçılığı var karşındaki görevlinin tamamen inisiyatifindesin….. bide şunu eklemek istedim anlaşmalı evlilik yapıp sahtekarlık yapıp gerçekten evlilik yapanları bu durumlara düşürenlerin Allah' belasını versin…

Çok üzücü bir durum yaşamışsınız umarım en kısa zamanda cevap alırsınız ? Benim anlamadığım eşinizle aranızda yaş farkı mı vardı ? Neden sizi çapraz sorguya aldılar. Bildiğim kadarıyla yas farkı olan kişileri genelde çapraz sorguya alıyorlar. Sizin eşiniz Alman vatandaşıysa sağlık sigortası istemezler ama ben forumda 2018 icin yazılan yazıların hepsini okudum neredeyse. Bazı kişilerde eşleri Alman vatandaşı olmasına rağmen konsolosluk sağlık sigortası istemiş ve sağlık sigortalarından sonra pasaportları gönderilmiş. İsterseniz sizi arayan numarayı googleda bi aratın konsolosluk numarası mı diye. Allah yardımcınız olsun inşallah bu hafta güzel haberler alıp eşinize kavuşursunuz

talhaxnumx
    Dalyvis

Arkadaşlar bugün sizinle hayırlı haberlerimi paylaşmak istiyorum :)
    – 14.02.2019 Ankara Aile Birleşimi Vizesi için başvuru
    – 04.03.2019 Evrakların Berlin Ausländerbehörde'ya ulaşması
    – 15.03.2019 Ausländerbehörde Vize Onayı
    – 19.03.2019 (33. Gün) Ankara Konsolosluğu Vize basımı ve kargoya teslimi
    – 20.03. 2019 (34. Gün) Vizenin elime ulaşması

Merak edenler için eşim Alman vatandaşı. Ausländerbehörde herhangi bir evrak istemeden vizeyi onayladı. Konsolosluk seyehat sağlık sigortası vs istemedi. Foruma girmeye devam edeceğimi bilmenizi isterim. Allah bekleyen herkese sabır versin ve sevdiklerimize bizi en kısa zamanda kavuştursun. Allah'ın rahmeti ve bereketi üzerinize, üzerimize olsun.

mehmet01
    Dalyvis

Sveiki Draugai

bende 14.03.2019 tarihinde cocuk üzerinden Aile Birlesimine basvurdum. Vizesi eline ulasanlara simdiden hayirli olsun, darisi bütün bekleyenlere olsun..

Vizenin Durumunu verilen o Barkoddanmi takip ediyorsunuz? benim barkodnumaramda henüz hicbirsey görünmemekte. onaylanip onaylanmadigini nerden görebiliyorsunuz pasaport elinize ulasmadan?

ačiū iš anksto

talhaxnumx
    Dalyvis

Sveiki Draugai

bende 14.03.2019 tarihinde cocuk üzerinden Aile Birlesimine basvurdum. Vizesi eline ulasanlara simdiden hayirli olsun, darisi bütün bekleyenlere olsun..

Vizenin Durumunu verilen o Barkoddanmi takip ediyorsunuz? benim barkodnumaramda henüz hicbirsey görünmemekte. onaylanip onaylanmadigini nerden görebiliyorsunuz pasaport elinize ulasmadan?

ačiū iš anksto

Barkoddan sadece pasaportun konsolosluk tarafından kargoya verilip verilmediğini anlayabilirsiniz. Diğer bilgileri Ausländerbehörde cevaplayabilir ama çok da darlamayın bence. Vize Ausländerbehörde tarafından onaylanınca eve mektup gönderiyorlar 'gözünüz aydın vizeniz onaylandı' diye. En azından bizde öyle oldu.

Pagarbiai

Ramadanas_21
    Dalyvis

İyi günler ben  Almanya’da ilticalıyıdım  şimdi evledim eşim Alman kendisi 21 yaşinda ben 29 yaşındayım beni yabancılar polisi Türkiye git aile birleşimi vizesi alman gerekiyor bende geldim 10.01.2019 tarihinde başvurumu eksiksiz yaptım dil sertifikasınıda verdim konsolukta sordugu soruları hepsını dogru şekilde cevapladım  evraklarım şimdi almanyada ama eşimi daha çagırmadılar tam 2 bucuk ay oldu ses seda yok bu normalmı çarpaz soruguyamı çagıracaklar hiç bir yerden bilgi almıyorum sizce red gelirmi ve benim Almanya’da bir yılla yakın siğortalı bile çalıştım
    Lütfen Almanya’da evlenip geler bana yardımcı olsun 

mehmet01
    Dalyvis

Barkoddan sadece pasaportun konsolosluk tarafından kargoya verilip verilmediğini anlayabilirsiniz. Diğer bilgileri Ausländerbehörde cevaplayabilir ama çok da darlamayın bence. Vize Ausländerbehörde tarafından onaylanınca eve mektup gönderiyorlar 'gözünüz aydın vizeniz onaylandı' diye. En azından bizde öyle oldu.

Pagarbiai

cevabiniz icin cok tesekkürler, hayirlisiyla bizde güzel haberi aliriz insallah, Gelisme olursa tekrardan buraya yazarim..

Arkadaşlar bugün sizinle hayırlı haberlerimi paylaşmak istiyorum :)
    – 14.02.2019 Ankara Aile Birleşimi Vizesi için başvuru
    – 04.03.2019 Evrakların Berlin Ausländerbehörde'ya ulaşması
    – 15.03.2019 Ausländerbehörde Vize Onayı
    – 19.03.2019 (33. Gün) Ankara Konsolosluğu Vize basımı ve kargoya teslimi
    – 20.03. 2019 (34. Gün) Vizenin elime ulaşması

Merak edenler için eşim Alman vatandaşı. Ausländerbehörde herhangi bir evrak istemeden vizeyi onayladı. Konsolosluk seyehat sağlık sigortası vs istemedi. Foruma girmeye devam edeceğimi bilmenizi isterim. Allah' bekleyen herkese sabır versin ve sevdiklerimize bizi en kısa zamanda kavuştursun. Allah''ın rahmeti ve bereketi üzerinize, üzerimize olsun.

Tebrik ederim yolunuz açık olsun. Benim de eşim  bugün evlilik dairesini aradı kadın bu hafta da yokmuş ve eşim sinir krizi geçirip müdürünü aramış. Müdür 1 aydır evrakların orda olduğunu görünce şok geçirmiş ve eşime kendisinin bu işleri yapacağını söylemiş. Tek sıkıntı evlilik cüzdanımızı istemiş. Cüzdan bendeydi bugün ups express kargoyla gönderdim. Cuma günü eşimde olacak belgeler ve adam direkt Cuma günü onaylayacağına dair söz vermiş. Benim işlerin de sonuna geldi sayılır. Bilet bakıyorum şimdi. Darısı tüm bekleyen arkadaşların basına olsun

tolga 3535
    Dalyvis

Sveiki draugai
    Bende Aile birleşimi vizesine başvuru yaptım buraya yazıp gelişmeleri sizlere bildirmek istiyorum.
    6 mart 2019'da izmir deki konsolosluk görüşmem vardı.Görüşmem sorunsuz geçti kısaca anlatıyım parmak izi alında belgelerimi aldılar ve eşimin doğum gününü sordu nasıl tanıştınız dedi çok kısaydı cevaplarım zaten almanca soruda sormadı bilgisayara sürekli birşeyler yazdı sonra bir çıktı aldı onu belgelerimin arasına koydu banada üzerinde bir barkod olan a4 kağıt verdi. passaportunu adresine yolliyacağız dendi.
    21.03.2019 tarihi itibariyle 15 gün oldu daha
    Mano žmona yra Vokietijos pilietė
    eşim 24 ben 25 yaşındayım
    ikameti dortmundda orada ki yabancılar şubesine gider diye düşünüyorum (belgelerimiz)
    daha 2 hafta olduğu için arayıp sormadım allah hepimize sabır versin.

mervekilic91
    Dalyvis

Dogmamis alman vatandasi cocuk üzerinden aile birlesimi;
    Ben kendim alman vatandasiyim, 7 aylik hamileyim. 3 yildir evliyim esimle Tr de yasadik hamileligimde dogumu almanya da yapmanin daha iyi olacagini düsündügümüz icin Ikametimi 4 ay önce tr den almanya ya aldim. Devletten yardim aliyorum. Dogum almanya da olacak. Yasadigimiz ilce kücük bir ilce oldugu islemlerde cok gecikme olmaz. Anne hamilelik pasaportumu ve doktor raporumu da vize evraklarinin icinde verdim. Dogmus yada dogmamis alman vatandasi cocuk üzerinden yapilan tüm vize basvurularinda almanca bilgisi istenilmiyor zaten.  Esim Istanbulda ki konsolosluga gittiginde sadece ilk Evlilikmi diye sormuslar birde neden 3 yildir almanya da yasamak istemedik simdi istiyoruz diye sormuslar.

03.03.2019 Istanbul Alman Konsoloslugu görüsmesi
    10.03.2019 Pinneberg Yabancilar polisine evraklar ulasmis telefonla arayarak ögrendim.
    22.03.2019 Pasaport Istanbul Alman konsolosluguna geri gelmis.
    Suan vizenin cevabini beklemekteyiz.
    Ups kargo takipte suan kargonun almanya konsoloslugundan alinacagi yaziyor.

Hc
    Dalyvis

Visų pirma, sveiki visi,
    Kovo 14 dieną skambinau į Vokietijos konsulatą Idata dėl šeimos susijungimo, susitariau 25.03.2019-10-00 XNUMX:XNUMX savo prašymu.
    Aš dar nelaikiau egzamino Gėtės A1 pažymėjimui gauti, konsulate jo nuolat klausia.
    – eşinizin doğum tarihi
    – nasıl tanıştınız, ne zaman sevgili oldunuz, ne zaman evlenmeye karar verdiniz
    – eşinizin işi ne
    Mano dokumentai buvo išnagrinėti atsižvelgiant į turkų klausimus, pavyzdžiui: Vėliau atsakinga moteris paklausė, kodėl neturiu atestato, o aš pasakiau, kad egzamino dar nelaikiau. Davė mėnesį ir liepė atnešti trūkstamus dokumentus. Jis pasakė, kad mūsų susitikimui viskas, tai truko apie 25 minutes, aš kalbėjausi iš viso 10 minučių.
    Aš paklausiau, ar neketinate užduoti klausimų vokiškai; Jis pasakė, kad paklausime, kai ateis dokumentas.
    Bet ant dingusio dokumento blanko, kurį jis man davė, parašyta, kad galiu palikti dokumentą prie durų, manau, vokiškai man jokių klausimų neužduos. Ar tai problemos požymis?
    Jei kas žino ir gali padėti, būčiau dėkingas.
    Visus žingsnius parašysiu, kai procesas vyks, linkiu visiems sėkmės..

Ponios prie 1 ir 3 kasos buvo formalesnės nei ponia, kurią sutikau prie 2 prekystalio, ačiū, ponia prie antrojo kasos padėjo man patogiai vesti interviu ir pokalbį.

MuratYc
    Dalyvis

Visų pirma, sveiki visi,
    Kovo 14 dieną skambinau į Vokietijos konsulatą Idata dėl šeimos susijungimo, susitariau 25.03.2019-10-00 XNUMX:XNUMX savo prašymu.
    Aš dar nelaikiau egzamino Gėtės A1 pažymėjimui gauti, konsulate jo nuolat klausia.
    – eşinizin doğum tarihi
    – nasıl tanıştınız, ne zaman sevgili oldunuz, ne zaman evlenmeye karar verdiniz
    – eşinizin işi ne
    Mano dokumentai buvo išnagrinėti atsižvelgiant į turkų klausimus, pavyzdžiui: Vėliau atsakinga moteris paklausė, kodėl neturiu atestato, o aš pasakiau, kad egzamino dar nelaikiau. Davė mėnesį ir liepė atnešti trūkstamus dokumentus. Jis pasakė, kad mūsų susitikimui viskas, tai truko apie 25 minutes, aš kalbėjausi iš viso 10 minučių.
    Aš paklausiau, ar neketinate užduoti klausimų vokiškai; Jis pasakė, kad paklausime, kai ateis dokumentas.
    Bet ant dingusio dokumento blanko, kurį jis man davė, parašyta, kad galiu palikti dokumentą prie durų, manau, vokiškai man jokių klausimų neužduos. Ar tai problemos požymis?
    Jei kas žino ir gali padėti, būčiau dėkingas.
    Visus žingsnius parašysiu, kai procesas vyks, linkiu visiems sėkmės..

Ponios prie 1 ir 3 kasos buvo formalesnės nei ponia, kurią sutikau prie 2 prekystalio, ačiū, ponia prie antrojo kasos padėjo man patogiai vesti interviu ir pokalbį.

Taip besikreipiančiųjų yra daug, jei neturėsite problemų su kitais savo dokumentais, greičiausiai jie bus priimti. Tikiuosi viskas susiklostys taip, kaip tu nori. Turite gražų būdą

Goztepe 35
    Dalyvis

Sveiki, trumpai papasakosiu apie savo situaciją.
    Su žmona susituokėme 2015 m.. Turime 7 mėnesių dukrą. Mano žmona ir dukra yra Vokietijos pilietės. iš viso..atsakingoji ponia uždavė tik vieną klausimą, tavo kambario žmona Kada jis vėl gavo rezidenciją Vokietijoje? Sakiau 19.03.2019 menesiai po gimdymo.. pasakiau ok ir isejau.. parasysiu i foruma kai gausiu rezultata..

Arkadaşlar Allah bütün vize bekleyenlere sabırlar versin gercekten eli kolu baglı beklemek cok zor….Bugün 38.gün hala bir haber yok esime mektup gitmedi daha bekliyoruz..Acaba ne zaman gelecek? acaba bir sorun cıkacak mı? ne kadar daha böyle sürecek? diye hergün bu sorular hepimizin aklına geliyordur. Ama sabretmekten baska caremiz yok hayırlısı deyip beklemeye devam…. cofe:)

Goztepe 35
    Dalyvis

Arkadaşlar Allah' bütün vize bekleyenlere sabırlar versin gercekten eli kolu baglı beklemek cok zor….Bugün 38.gün hala bir haber yok esime mektup gitmedi daha bekliyoruz..Acaba ne zaman gelecek? acaba bir sorun cıkacak mı? ne kadar daha böyle sürecek? diye hergün bu sorular hepimizin aklına geliyordur. Ama sabretmekten baska caremiz yok hayırlısı deyip beklemeye devam…. cofe:)

Taip, nėra ką veikti, kaip tik laukti.. Vyrai sako, kad yra legalus 3 mėnesių laikotarpis, bet kol laukiamės, oficialiai laužome, tame tarpe ir aš.

MuratYc
    Dalyvis

Bu gün eşime bir mektup geldi (Başvurudan 50 gün sonra) ve mektup içeriği “Eşinizin vize başvuru için yabancılar şubesine çağırılıyorsunuz”. Mektupta ne belge istemişler ne başka bir şey sadece çağırmışlar.
    Jei kas nors žino, ką tai reiškia, prašau padėti. Iš anksto labai dėkoju.

Rodoma 15 atsakymų – nuo ​​46 iki 60 (iš viso 537)
  • Norėdami atsakyti į šią temą Turite būti prisijungęs.