Vokiečių kalba, Vokietija 20 pamoka: vokiečių kalbos vardo versija („Genitiv“ dalyko išraiška) - vokiečių kalba

20 pamoka: vokiečių vardas-in-hali (genitive lecture)

• 51 Atsakyti
  • 68416 parodymai

0 narys ir 1 lankytojas peržiūri.

Atsijungęs anšteinas

• Atvykėlis
  • *
  • Pranešimas: 3
  • Lygis 1
Re: 20 pamoka: Vardo būsena
« Atsakyti #11: 14 m. Sausio 2007 d. 12:07:03 »
Labai ačiū už jūsų pasidalytą informaciją, spėju, kad ji bus labai naudinga, jei dirbu, bet jei galiu dirbti su bidė :)

Atsijungęs Liečiu funkcijų

• almancax Fanatiker
  • Pranešimas: 372
  • Lygis 113
  • Lytis: Moterų
« Atsakyti #12: 19 m. Sausio 2007 d. 01:42:26 »
Labai graži išraiška, ačiū. Kaip sakinyje naudojame genitivi? Noriu keleto pavyzdžių.
Ankstesni
Klaidinga ateitis;
NESLIKKITE A!

Atsijungęs acelyaxnumx

• Voll Mitglied 1
  • Pranešimas: 94
  • Lygis 29
« Atsakyti #13: 20 m. Sausio 2007 d. 06:02:28 »
Profesoriau, labai dėkoju už jūsų pastangas ir informaciją. Aš sukūriau nedidelę lentelę apie vardo būsenas. Tikiuosi, kad nėra klaidos.
Nominatyvas der / ein / kein die / eine / keine das / ein / kein die (daugiskaita) keine
(paprastos valstybės) der Mann die Frau das Auto die Kinder

Akkusativ den / einen / keinen die / eine / keine das / ein / kein die / keine
(-i byla) iš „Mann die Frau das Auto die Kinder“

Dativ dem / einem / keinem der / einer / keiner dem / einem / keinem den / keinen
(byla) dem Mann der Frau dem Auto den Kindern

Genetiv des / eines / keines der / einer / keiner des / eines / keines der / keiner
(valstijos) des Mannes der Frau des Autos der Kinder
Gimimas tą pačią akimirką nėra brolija, brolija - tai susivienijimas tuo pačiu geru tikslu.

Atsijungęs kelebekgib

• ceyda
  • Voll Mitglied 2
  • Pranešimas: 143
  • Lygis 34
    • KiSiSeL BLoGuM
« Atsakyti #14: 20 m. Sausio 2007 d. 07:25:14 »
Jūsų skubotas paveikslas yra labai gražus, tačiau yra keletas neteisingų dalykų. Pavyzdžiui, „Nominate-i“ nėra jo paprasta forma, jis parašytas skliausteliuose. Be to, „Das Auto“ plėtinys bus ne „Auto“, o „Auto“.
Aš myliu tave dideliu širdimi.
Ne mano akys, bet širdis, kuri jus mato.
Tu buvai mano venų kraujyje, tu sėdėjai mano širdyje
Tu negali būti kitur.
Jūs turite būti mano labiausiai vertingoje vietoje, mano širdyje, likti ten ...
Jūs nesate svečias. Jūs esate mano dukra ...
Tai tikras tikras savininkas ...

Atsijungęs acelyaxnumx

• Voll Mitglied 1
  • Lygis 29
« Atsakyti #15: 21 m. Sausio 2007 d., 01:31:34 val. »
Ačiū už „ceyda“ įspėjimą. Jis pabėgo nuo mano dėmesio, bet aš jį sutvarkiau. Danke Schön ...
Gimimas tą pačią akimirką nėra brolija, brolija - tai susivienijimas tuo pačiu geru tikslu.

Atsijungęs kelebekgib

• ceyda
  • Voll Mitglied 2
  • Pranešimas: 143
  • Lygis 34
    • KiSiSeL BLoGuM
« Atsakyti #16: 21 m. Sausio 2007 d. 07:57:15 »
Tai nėra svarbu, mano drauge, žmonės kartais gali padaryti skubotų klaidų. Norėjau pataisyti, kad kiti neteisingai išmoktų, nemylėtų ..
Aš myliu tave dideliu širdimi.
Ne mano akys, bet širdis, kuri jus mato.
Tu buvai mano venų kraujyje, tu sėdėjai mano širdyje
Tu negali būti kitur.
Jūs turite būti mano labiausiai vertingoje vietoje, mano širdyje, likti ten ...
Jūs nesate svečias. Jūs esate mano dukra ...
Tai tikras tikras savininkas ...

Atsijungęs Audioslave

• Atvykėlis
  • *
  • Pranešimas: 6
  • Lygis 1
« Atsakyti #17: 22 m. Sausio 2007 d., 10:03:36 val. »
Kaip eueris veikia akkusatyvuose ...

Atsijungęs Lietus

• Lietus
  • Junior Mitglied 2
  • Pranešimas: 36
  • Lygis 7
« Atsakyti #18: 22 m. Sausio 2007 d., 11:18:22 val. »
„Des Autos mein“ vaters
Kad ir ką padovanotum GYVENIMUI, LIFE tau tai suteiks !!!!!!!!!!

Atsijungęs Derwisch

• almancax Fanatiker
  • Pranešimas: 354
  • Lygis 144
  • Lytis: įlanka
« Atsakyti #19: 22 m. Sausio 2007 d. 04:02:20 »
Labai graži išraiška, ačiū. Kaip sakinyje naudojame genitivi? Noriu keleto pavyzdžių.

Sveiki,

Sakinyje galima naudoti jo genityvinę būseną kaip subjektą, objektą. Tai daroma arba prielaidomis, kurios turi būti plačiai naudojamos, arba atitinkamais straipsnių pakeitimais. Be to, yra būdvardžių ir veiksmažodžių, kuriuos reikėtų naudoti genetiškai.

Žinoma, tai yra labai svarbu; Kuriant relativ satz, tai yra, santykinius sakinius, be kitų atvejų, taip pat naudojamas genityvas. Jei genetika nėra gerai žinoma, gali kilti konceptuali painiava.

- Das Haus, dessen Fenster blau sind, ist meins. ... namas su mėlynais langais yra mano ...

... čia prielinksnis „dessen“ nurodo žodį „Haus“. Vietoj to negalima vadinti „deren“. Prasmė tampa dviprasmiška. Gerų paaiškinimų apie „Relative Satz“ jau galima rasti kituose puslapiuose.

Kas žino, tai labai retai vartojama būsena genityvinėje vokiečių kalboje. Leisk man pabandyti kuo geriau paaiškinti, kur jis naudojamas ...

„Der Genitiv“ (der Wes-Fall)

„Präpositionen mit Substantiv im Genitiv“:

abseits: asmens atstumas ... a. des Weges

iš ryto: kažko pagalba ...a. des Zeugnisses

anlässlich: kažko pretekstu ...eine Feier a. gaubiamaisiais tinklais

anstatt: vietoj kažko ...er übernahm die Aufgabe a. velkamieji bruderiai

aufgrund: kažkam ...a. des schlechten Wetters

außerhalb: už tam tikros vietos ribų laiko samprata ... a. der Gemeinschaft

binnen (meist mit Dativ): tam tikra laiko samprata ...b. eines Jahres
(Ausnahme: binnen eines Jahres)

dank (grâce à) (auch mit Dativ): dėl kažko, ačiū ...D. einem Zufall / eines Zufalls wurde die Tat entdeckt

diesseits: per kažko dalį ...D. des Waldes

alebarda: dėl kažko ... der Ordnung h.

įsiveržti: sekti ką nors ...es ereigneten sich zahlreiche Unfälle i. dichtenas Nebelsas

kalinys: kažko viduryje ...Ačiū. der Kinder

internalhalb: per laiko ir erdvės sampratą ...Aš einer Woche

jenseits: išskyrus kažką ...es gibt noch eine Welt j. (außerhalb) der Gefängnismauern

längs (le long de): per kažką ...l. nuo Gärten des Palastes
(auch mit Dativ)

laut (auch mit Dativ): kai ko nors reikia ... l. amtlicher Mitteilung

kumštinės pirštinės (auch mit Dativ): kažko pagalba ...m. [eines] Flaschenzuges

nördlich: dalykas, į šiaurę nuo žemės ... 20 km n. der Grenze

oberhalbas: ant ko nors ... jis. des Dorfes prasidėjo der Wald

östlich: ...jis. Frankfurtas

statt (auch mit Dativ): kažkas, o ne kažkas ... er übernahm die Aufgabe a. velkamieji bruderiai

Südlichas: ...

trotzas: nepaisant kažko ... t. heftiger schmerzen
(Ausnahme, mit Dativ: "trotz allem")

hm ... Willenas: kažkam kažkas ... er hat es um seines Bruders, seiner selbst, des lieben Friedens w. getan

unfern: atokumas nuo kažko, kažkas ...das Haus liegt u. des Flusses

ungeachtet: nekreipdamas į ką nors dėmesio ...wiederholter Mahnungen u. unternahm er nišos

unterhalb: kažko apačioje ...eine Verletzung u. des Knies

nepastebėta: būti nuo kažko, kažko ...das Haus liegt u. des Flusses 

vermittels: kažko pagalba ...v. [eines] Flaschenzuges

von ... wegen: dėl kažko ... Eine unterschiedliche Behandlung von Mitarbeitern wegen des Geschlechts

während (Ausnahme, mit Dativ: während fünf Jahren "): kol kažkas nutiko ..., dessen Aktien während der letzten Jahre gestiegen

wegen (auch mit Dativ): ...w. des Krieges lebten sie im Ausland

Westlich: dėl kažko ... Eine unterschiedliche Behandlung von Mitarbeitern wegen des Geschlechts

zeit: kažko metu ... das werde ich z. meines Lebens nicht Vergessen

Kitos temos antraštės ...
1-Verben mit Präposition und Genitiv
2-Das prädikative Adjektiv mit Genitivobjekt:

LG
Derwisch

Atsijungęs acelyaxnumx

• Voll Mitglied 1
  • Lygis 29
« Atsakyti #20: 25 m. Sausio 2007 d. 08:47:58 »
dervis mokytoja, ačiū už informaciją, ji buvo labai maloni. Aš pastebėjau, ką tai reiškia ar kodėl ji atsiranda?

Atsijungęs Torricelli

• Torricelli
  • Voll Mitglied 2
  • Pranešimas: 229
  • Lygis 57
  • Lytis: įlanka
« Atsakyti #21: 25 m. Sausio 2007 d. 09:50:34 »
mieloji azalija 11,
Mūsų draugas derwischas taip pat sakė, kad būkite atsargūs
das haus, dessen fenster sakė blau sind, sakydamas, kad "dessen" priklauso das haus.
Jei turime omenyje tai, kas priklauso žodžiui, kurio straipsnis yra das arba der, tai yra genitivi des
das haus, des hauses / ev, namas / kažkas, kas jam priklauso, das fenster (pavyzdyje daugiskaita), nes sakoma „blau sind“.
Mes sakytume „das haus, dessen fenster blau sind ...“ reiškia namą su mėlynais langais. Jei norėtume reikšti namą su mėlynomis durimis („Die Type“), vis tiek sakytume „das Haus“, „dessen Tür blau ist“ ...
Žodžiuose su die mes vartojame, pavyzdžiui, „deren“, tarkime, moteris, kurios sūnus yra gydytojas.
„Die Frau, turėtume pasakyti, Sohnas Arztas, mes sakome.
deren ve dessen ----------- Naudojamas situacijose, kurios gali atsakyti į wessen klausimą (kieno?).
Mano išraiška nebuvo labai stipri, bet galbūt mūsų draugai, išmanantys šią temą, paaiškins tai mums visiems suprantamu būdu. Parašiau skubiai pagalbai. sveikinimai.
"Was gültig ist, muß nicht endgültig sein".

Vokiečių kalbos vertimas | Mokytis vokiečių kalbos | Vokiečių numeriai | Pristatome vokiečių vokiečių kalbą
Vokietijos dienos | Vokiečių kelimeleris | Vokiečių dainos | Vokiečių spalvos | Forumas Archyvas

PALAIKOMOS KALBOS: Afrikaans Albanian Amharic Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bengali Bosnian Bulgarian Catalan Cebuano Chichewa Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Corsican Croatian Czech Danish Dutch English Esperanto Estonian Filipino Finnish French Frisian Galician Georgian German Greek Gujarati Haitian Creole Hausa Hawaiian Hebrew Hindi Hmong Hungarian Icelandic Igbo Indonesian Irish Italian Japanese Javanese Kannada Kazakh Khmer Korean Kurdish (Kurmanji) Kyrgyz Lao Latin Latvian Lithuanian Luxembourgish Macedonian Malagasy Malay Malayalam Maltese Maori Marathi Mongolian Myanmar (Burmese) Nepali Norwegian Pashto Persian Polish Portuguese Punjabi Romanian Russian Samoan Scottish Gaelic Serbian Sesotho Shona Sindhi Sinhala Slovak Slovenian Somali Spanish Sudanese Swahili Swedish Tajik Tamil Telugu Thai Turkish Ukrainian Urdu Uzbek Vietnamese Welsh Xhosa Yiddish Yoruba Zulu