Mes siekėme šeimos susijungimo, tačiau vis dar nėra atsakymo: (((

SVEIKI Į ALMANCAX FORUMUS. VISĄ INFORMACIJĄ, KO IEŠKOTE APIE VOKIETIJĄ IR VOKIEČIŲ KALBĄ, RASITE MŪSŲ FORUMUOSE.

merhabalar kardesim 16 haziranda aile birlesimine muracaat etti cok guzel bir gorusme oldu.faakt esinin turkiyeye giris cikis belgelerini istemisler 20 temmuza kadar sure vermisler kardesimin esi geldi bir hafta icinde o belgeyi hazirlayip fax ve kargo yoluyla yollamislar.28 haziranda kargo konsolosluga teslim edilmis.kardeismin esi yabancilar dairesine gitmis vede sormu ordan bilgisayardan bakmis bremen yabancilar dairesi demiski sizin evraklariniz 7 temmuzda yola cikmis diye.simdi ne olacak haziranin 20 sinde muracaat eden baska bir arkadasi almis vizesini hemen.

fuk_xnumx
    Dalyvis

dostum tamamen sans işi bu süreyi kimse bilemez 1 hafdada alan var vizesini bu tamamen almanaydaki memurdan kaynaklanan problemler yapacak bişey yok kardeşinin eşi devamlı arastırcak peşini bırakmıcak bunun ki ellerini hızlı tutsunlar ama 1 ay olmuş daha normal süre şuandada

peki yenge hanim ne yapmali orda .yabancilar polisine ne demeli bunun bir formulu varmi.her hafta gittiginde orda cok kalabalik oluyormus.

fuk_xnumx
    Dalyvis

bak şimdi sistem şöyle bilmiyorum orda kac memurun oldugunu ama diyelim 4 memurmu var almancada ki 28 harfi 4 e bölüyorlar işde A dan baslayıp ilk 7 harfe biri ondan sonraki 7 harfe biri bakıyor yani soy adı neyse yengenin onun bas harfi kime denk geliyorsa ondna baskası bakmıyor onun işlemlerine kalabalık olması daha kötü işde bu yüzden süre uzuyor genelde erken alanlar gittkleri şehirdeki landrasamt kalabalık olmayanlar yengenin yapması gereken yakınsa gidip bahaneler uydurcak işlemlerin hızlanması için haamile ise çoçuk gelcek eşimın bruda olamsını istiyorum diye bilir veya baska birşey ama az kalmış tahminim 1 hafda içinde sonuçlanabilir..kardeşinde basvurdugu konsoloslugu bir arayıp sorsun en son neler olmuş ne diyorlar diye

peki yenge hanim ne yapmali orda .yabancilar polisine ne demeli bunun bir formulu varmi.her hafta gittiginde orda cok kalabalik oluyormus.

arkadasım gıtmek ıstedıgın tarıhı ne olarak soyledın? eger eylul gıbı falan bısey dedıysen bıraz daha beklersın. gıtmek ıstedıgın tarıhe gore vızenı gonderıyorlar haberın olsun.

yok tugce arkadas gitmek istenilen tarihe bir sey belirtilmedi.cunku vizeci dediki burda onlar hangi tarihde verirlerse o tarihde gidersin.

yazginin onemi yok dediler.konsoloslukda sormamis.tum sulale heyecanla bekliyoruzgelismeleri

maduri
    Dalyvis

Burada bir cocuk var ısmet die cocuk 5 mayıstan bere yazıor en son okudum yazdım ona özelden sage ich  ona dedim li sorgudan sonra olacak ne olacaksa qırmıs galıba sorguya vızesını beklıormus bakalım sonucu ne olacak ! Yane takıp ve uyuzluk meselesı yapıor almanlar bazi seyleri bence ıpın ucunu bırakmamak lazım ozellikle almanyadaki eşlere büyük iş düşüor !!!

yok tugce arkadas gitmek istenilen tarihe bir sey belirtilmedi.cunku vizeci dediki burda onlar hangi tarihde verirlerse o tarihde gidersin.

yazginin onemi yok dediler.konsoloslukda sormamis.tum sulale heyecanla bekliyoruzgelismeleri

belırtmemek daha ıyı ılerıkı bır tarıhı verdıgın zaman o tarıhe kadar bekletıyorlar vızenı 1 gun 1 gundur hesabındalar :)))

Bthnkdgn
    Dalyvis

Gideceğiniz yerin yoğunluğu cok önemli ayrıca burda soz konusu yabancılar ise bürokrasi yavaş işliyor
    Eger acil bir durum varsa  belgeliyerek süreci hizlandirabilirsiniz benim esim hamileydi doktor raporuyla 25 güne aldım vizemi Hamburg gibi yabancıların cok olduğu bir sehir için hızlı süre

bu gun 17 gun oldu hala evraklarimiz ulasmamis .sizce ortalama kac gunde ulasir evraklar bremenkentine ve bu konuyu nerden sorgulayabiliriz.konsoloslugu aramamiz doggrumu olur.yoksa aramiyalimmi`?

Bthnkdgn
    Dalyvis

Evraklar için yabancılar polisini arıyorsun kons değil. Ama eger evraklar gelmemissede 1-3 ay arası sürer  klasik cevabını verirler  Hamburg'da minimum 20 demislerdi Bremen'de farklı olabilir yabancılar polisini arayıp sorabilirsin

namege77
    Dalyvis

9 mayısta başvuru yaptım hala cevap yok yabancılar polisini aradı eşim az kişilermiş falan filan yapmış yetiştiremiyorlarmış yalnız şöyle birşey söylemişler ''sakın durduruldu veya reddedildi zannetmeyin talebiniz işlemde ama yetişemiyoruz''diye sorguya girdiğimizde türkiyedeki alman konsolosluğu istediği için sorgulanmıştık sizce 3 haftadır sorgudan beri cevap alamamak ne anlama gelir eğer sorguyu gecemeseydik türkiyedeki konsolosluk yabancılar polisine aile birleşimimizi işleme alın dermiydi yoksa kısa yoldan red cevabını gönderirmiydi..

arkadasım yabancılar subesı ınan o kadar yavas calısıyor kı. hele bıde gelecegın yerde cok turk varsa daha da ıslemler uzuyor. bıde burda tatıl zamanı. nereye gıtsen bırılerı ızınlı. ızınlı olanın yerınede baskası bakmıyor.

ben buraya gelelı 2 ay oldu krız gecırıyorum. ya oglene kadar calısıyorlar yada hıc calısmıyorlar. bazı gunler hepten kapalılar. bahsettıım yer dogu almanya batıda ne yapıyorlar bılmıyorum ^^

Mano rojus
    Dalyvis

arkadasım gıtmek ıstedıgın tarıhı ne olarak soyledın? eger eylul gıbı falan bısey dedıysen bıraz daha beklersın. gıtmek ıstedıgın tarıhe gore vızenı gonderıyorlar haberın olsun.

gitmek istedigin tarihidemi soruyolar??

forum doldurulurken gitmek istedigin tarihi sormuslar falat biz oraya bir tarih atmadik.formu konsoloslugun onundeki vizeciler oluyorya onlara doldurttuk.sonra kardesim iceriye verdi

namege77
    Dalyvis

Praėjo 4 savaitės nuo apklausos, vis dar neatsakyta, užsienio policija vis dar vykdo procesą. Jei žmogus 30 dienų žiūri į 1 laišką, jis ateidavo pas mane kas 15 dienų.

Rodoma 15 atsakymų – nuo ​​1 iki 15 (iš viso 21)
  • Norėdami atsakyti į šią temą Turite būti prisijungęs.