Vokietija Atvyko viza, trumpi laikotarpiai

SVEIKI Į ALMANCAX FORUMUS. VISĄ INFORMACIJĄ, KO IEŠKOTE APIE VOKIETIJĄ IR VOKIEČIŲ KALBĄ, RASITE MŪSŲ FORUMUOSE.

Evet arkadaşlar sanirim aranizda en çok bekleyenlerden biriyim ben 04.10.2013te ankarada başvuru yaptim 14.03.2014 yani bugün vize elime geçti.  Benim askerlik sorunum vardı bir sürü konu açtım şimdi onuda askerlik şubesini aradim burdan bişey yapamam bana gidin size yolda sorun çıkarsa bir kağıt imzalatilir 15 gun icinde orda bir turk konsolosa gitmem için.  Salı gününe bilet kestim. Ordanda bu siteyi takip edip yeni başlayan arkadaslara yardimci olmaya çalışıcam

42 straipsnis
    Dalyvis

hayilri olsunn :) :) simdikten hayirlli yolculuklarr  alkis:) alkis:) alkis:) alkis:)
    dogru, ben havalani aradim, mesai dis saatlerinde giris yaparsak sirf bir kagit imzalaniyor. mesai saaterlinde asker subeye götürüp imzalatiyorlar. sonra cikisda sorun olmuyor  dance:) dance:)
    peki kardes senin neden vizen bukadar uzun sürdü cikmasi. takip ettimde aralikta esin kagitlari yabancilar daireisne teslim etmis. ondan sonra sikintimi cikti??

eyw tşkler darısı senın basına ben eşimi türkıyeye getırmıstım yaklasık 2 ay burda kaldı ordakı dosyam kapnacaktı neredeyse esımı tekrar yolladım bu sefer her ay iş kağıdı istedıler 3 ay oyle bekledım. sorun burda yoksa benım ocak ayında gıtmem lazımdı

Gzm243
    Dalyvis

Merhaba arkadaslar ben 18.03.2014 de ankaradan aile birlesime basvurdum esim bugün yabancilar polisini aradi ve evraklarin önce konsoloslukda islem görmesi gerekiyor demisler. Konsoloslukda ne gibi bir islem görüyor ve bu ne kadar sürüyor bilen varmi aranizda ?

serkantanas
    Dalyvis

Ortalama 2 ve ya 4 hafta sürüyor. Sonrada eğer ihtiyaç halinde eşinden evrak istiyorlar .

Merhaba arkadaslar ben 18.03.2014 de ankaradan aile birlesime basvurdum esim bugün yabancilar polisini aradi ve evraklarin önce konsoloslukda islem görmesi gerekiyor demisler. Konsoloslukda ne gibi bir islem görüyor ve bu ne kadar sürüyor bilen varmi aranizda ?

PyrO1250
    Dalyvis

hayirli olsun oncellikle tabi bu surecten hepimiz oyle boyle gectik 6 ay da ben bekledim vize icin o ayri muhabbet ama gercek olan burda basliyor isler gucler ki bende gelene kadar diyordum bir geleyimde gerisi kolay hicte kolay degil en buyuk sorun issiz olman cok farkli bir dunya burasi , allah hakkinizda hayirlisini etsin .

Gzm243
    Dalyvis

Ortalama 2 ve ya 4 hafta sürüyor. Sonrada eğer ihtiyaç halinde eşinden evrak istiyorlar .

Serkantan sen trde hangi konsolosluktan basvurdun ve almanyada hangi sehirde islem görücek evraklar ?

serkantanas
    Dalyvis

Ankara'dan Başvurdum .. Ismaning diye bir yer .. münich yakınlarında

Serkantan sen trde hangi konsolosluktan basvurdun ve Almanya'da hangi sehirde islem görücek evraklar ?

Gzm243
    Dalyvis

Ankara'dan Başvurdum .. Ismaning diye bir yer .. münich yakınlarında

Esim bugün yabancilar polisini aramis bidahaki hafta esinizin evraklari gelir nisan basinda siz yine arayin bir belge istenirse size haber vericez demisler esimde ne lazimsa ben simdiden hazirliyim demis ama onlarda kisiden kisiye degisiyo istenen belgeler demisler. Esim alman vatandasi bir alman görevli bayan esime alman oldugunuz icin cok telas yapmaniza gerek yok demis .. Bakalim ne olucak umarim evraklarim biran önce gider ve onay gelir ..  :-X

İstanbuldan berline başvuran varmi

Gzm243
    Dalyvis

Arkadaslar bi sorum var benim. Acaba yabancilar polisi almanyadaki esten evliklik cüzdani istiyormu orjinal olarak ? Ve daha baska benim göndermem gereken evraklar var mi ?

serkantanas
    Dalyvis

Evlilik Cüzdanını istemiyorlar .. herhangi bir belgede göndermene gerek yok .

Arkadaslar bi sorum var benim. Acaba yabancilar polisi Almanya'daki esten evliklik cüzdani istiyormu orjinal olarak ? Ve daha baska benim göndermem gereken evraklar var mi ?

Gzm243
    Dalyvis

Arkadaslar bugün konsolosluk aradi ve vizemin onaylanmis oldugunu 3 4 günde pasaportumun elimde olacagini söyledi . Vize basvuru tarihim 18.03 … 1 aydan az sürdü Resmen :)

serkantanas
    Dalyvis

Konsolosluk mu aradı .. siz mi konsolosluğu aradınız ? Herhalde bunlar bir bana gıcık oldular .. 24 ocaktan beri bekliyorum . ankaradan başvuru yaptım. hala bir cevap yok . İnşallah vizenin içinde olduğu pasaportunu alırsın en kısa zamanda .. Bizi de bilgilendirirsen sevinirim.

Arkadaslar bugün konsolosluk aradi ve vizemin onaylanmis oldugunu 3 4 günde pasaportumun elimde olacagini söyledi . Vize basvuru tarihim 18.03 … 1 aydan az sürdü Resmen :)

Gzm243
    Dalyvis

Konsolosluk mu aradı .. siz mi konsolosluğu aradınız ? Herhalde bunlar bir bana gıcık oldular .. 24 ocaktan beri bekliyorum . ankaradan başvuru yaptım. hala bir cevap yok . İnşAllah vizenin içinde olduğu pasaportunu alırsın en kısa zamanda .. Bizi de bilgilendirirsen sevinirim.

Konsolosluk aradi sanirim almancami ölcmek icin cunku ben 2 yil önce viyanada Kurs yaptim 2 yil orda yasadim Vize görüsmesinede ordan aldigim B2 belgemi götürdüm bugün aradi alman bir bayan konsolosluktan tamamen almanca konustuk kursumu viyanada ne kadar süre kaldigimi sordu A1 belgem olmadigi icin istenilen kurslardan o nedenle almancami ölcmek istedigini düsünüyorum … Vizen onaylanmis bende pasaportun suan göndericem sana dedi ne kadar sürer elime ulasmasi dedim 3 4 günde elinde olur dedi bakalim artik … Gelismelerden haberdar edicem

bat_u
    Dalyvis

Kaip lėtai dirba ši ankara, drauge.. laukiam bent 3 savaites visokiuose dalykuose, a?

Rodoma 15 atsakymų – nuo ​​1 iki 15 (iš viso 27)
  • Norėdami atsakyti į šią temą Turite būti prisijungęs.