Mano 5 metų Vokietijoje santrauka

SVEIKI Į ALMANCAX FORUMUS. VISĄ INFORMACIJĄ, KO IEŠKOTE APIE VOKIETIJĄ IR VOKIEČIŲ KALBĄ, RASITE MŪSŲ FORUMUOSE.

    Sveiki draugai
    Po ilgo laiko vėl norėjau atidaryti temą forume. 2015 m. pradėjau šiame forume rinkti informaciją apie atvykimą į Vokietiją ir Vokietiją.
    2015 metų liepą ištekėjau, o rugpjūtį atvykau į Vokietiją. Išskyrus mano pagreitintą A1 vokiečių kalbą, neturėjau jokio išankstinio pasiruošimo apie Vokietiją. Per tuos 5 metus (iš tikrųjų 4 metus praleidau Vokietijoje)

    Kai tik sulaukiau pirmųjų atvykimo metų, persikėliau iš Vokietijos ir 1 metus gyvenau su žmona kitoje Europos šalyje.
    Tada grįžau į Vokietiją ir 3 metus dirbau toje pačioje įmonėje. Per tą laiką nelankiau jokių kalbų kursų Vokietijoje. Į integracijos kursą net nelankiau. Šioje įmonėje išmokau ir vokiečių kalbą, ir kaip dirbti Vokietijoje.Aš, kuris net nepraėjau prieš gamyklą Turkijoje, dirbau 3 pamainomis dieną naktį. 1 metus dirbau su subrangovine kompanija Leih Company, su laikinu vertrag, tai yra sutartimi, ir su neterminuotu vertrag 1 metus, ir kadangi sąlygos nepagerėjo, nusprendžiau mesti darbą ir tobulėti. . Toje įmonėje buvau pasiekęs aukščiausias pareigas ir pinigus, bet tai manęs netenkino.
    Per 3 metus, kai dirbau įmonėje, atidariau sau individualią įmonę, be to, dirbau internetu ir net 3 kartus kreipiausi į komercinį teismą, nes Vokietijoje trūksta popieriaus ir kastuvo įstatymų. (nes mano internetinėje parduotuvėje spragą radęs konkurentas mane padavė į teismą) Tada aš laimėjau šias bylas ir net gavau kompensaciją. :) Prieš mane buvę šakalai manė, kad gali mane išvežti.Teismo procese išleidau 5.000 eurų, bet atgavau 8000 eurų.
    Dabar pradėjau savo Umschulung kelionę, kuri yra profesinis mokymas. Sustabdžiau savo įmonės veiklą, kad susitelkčiau į savo profesiją ir išvengčiau problemų su valstybe.

    Daug pokyčių įvyko ir mano asmeniniame gyvenime.Ačiū Dievui, šioje šalyje tapau tėvu, bet netekau ir tėčio. Mums daug kas nutiko. Nėra nė vieno, kuris vėliau atvyko į Vokietiją ir nepatyrė nuotykių. Ši šalis tikrai džiugina žmones. Jei jums pasisekė ir jūsų sutuoktiniui sekasi gerai, jums sunku, atokiau nuo šeimos ir artimųjų. Nėra nei kalbos, nei namų, nei mašinos, nei darbo, nei draugų, juos visus reikia uždirbti.

    Tie, kurie atvyks į Vokietiją, turėtų žinoti, kad čia visada esi vienas. Tikiuosi, kad jūsų sutuoktiniams pasiseks ir jūs tapsite geriausiais draugais. Su čia gimusiais ir augusiais turkais nesusitvarkysi. Vienintelis patarimas jums – vos atvykus prisitaikykite 2-3 mėnesiams ir įsidarbinkite nepriklausomai nuo to, ar tai gerai, ar blogai. Nors niekad nelankiau kursų, pradėdamas vokiškai nemokėjau nulio, o išeidama derėjausi su vaikinais. Jei įmonėje, kurioje dirbate, bendraujate su vokiečiais, jūsų vokiečių kalba pagerėja labai greitai. Kai laikiau B1 egzaminą neklausęs jokių kursų, dėstytojas man pasakė, kad tu išmokai vokiškai Turkijoje, per 3 metus neįmanoma tiek daug vokiečių išmokti, bet aš nei Turkijoje, nei čia kurso nelaikiau, tai buvo tik remiantis praktika ir studijos.

    Trumpai tariant, gyvenimas čia yra ir pribloškiantis, ir nuolat atnešantis naujų nuotykių. Ši vieta labai gerai moko žmones, kokia yra jų pažįstamų ir jų pačių vertė. Būkite pasitikintis savimi, nepriklausykite nuo niekuo. Kad išvengtumėte vienatvės, venkite draugauti su žmonėmis, kurie Vokietijoje gyvena kaip parazitai. Dėmesys duonai, kalbos mokymuisi ir namų ramybei, visa kita – didelis melas. Žinoma, turėsi ir draugų, nesijaudink, jei būsi sąžininga, vis tiek ateis tinkami vyrai ir tave suras.
    SVARBIAUSIA, ISMOKYKITE KIEK GALIMA VOKIŲ KALBOS!! Vokiečių kalba netgi atvers duris, kurios jums nėra atviros. Nors ir labai sunku, pripratinkite ausis ir smegenis prie šios kalbos, kartodami ją kasdien, naudodamiesi „YouTube“ ir kasdien žiūrėdami vokiškus kanalus. Jei nemokate vokiečių kalbos, patikėkite, bijosite net atsiliepti į gautus telefono skambučius. Galbūt jums atsiras puiki galimybė, bet jūs to nesuprasite. Pamirškite apie pinigus, tiesiog susitelkite į vokiečių kalbą 2–3 metus. Greičiausias būdas tai padaryti – dirbti darbo vietoje ir maišytis su vokiečiais.

    Aš tik norėjau šiek tiek pasidalinti. Ramybė jums visiems. Tegul Dievas sutinka visus su gerais žmonėmis.

    Labai ačiū, kad pasidalinote savo patirtimi. Tikiuosi, kad jūsų dienos bus laimingesnės su sveikata ir ramybe.

    Jei pasiseks, po 2 savaičių važiuosiu į Berlyną su žmona ir vaiku. Didžiausia baimė yra tai, kad negalėsiu susirasti darbo ir negalėsiu susimokėti nuomos.

    Mano vokiečių kalbos lygis dabar yra A2. Turiu vieną privalumą: mano anglų kalba gera. Turiu C1 sertifikatą. Tačiau vieniems Vokietijoje anglų kalba veikia, kitiems – ne. Kai tik išvažiuosiu, noriu gauti darbą. Kaip manote, ar turėčiau nedelsiant susisiekti su gera kompanija? O gal man pačiam ieškotis darbo? Visų pirma, galvoju tapti vienu iš kurjerių, kurie pristato dviračius maisto užsakymų įmonei. Tačiau net ir gauti tą darbą tapo sunku, dabar jiems tenka du kartus apklausti.

    beširdis
    Dalyvis

    Sveiki, Dragorex, geriau pradėtumėte dirbti subrangovinėje įmonėje, pagerės vokiečių kalbos žinios ir pamatysite gamyklinę aplinką Vokietijoje. Nerekomenduoju dirbti doner parduotuvėje, kuri pristato maistą dviračiu, ypač tose neišmanančiose donerių parduotuvėse, kurios nespėjo patobulėti.

    Labai ačiū, kad pasidalinote savo patirtimi. Tikiuosi, kad jūsų dienos bus laimingesnės su sveikata ir ramybe.

    Jei pasiseks, po 2 savaičių važiuosiu į Berlyną su žmona ir vaiku. Didžiausia baimė yra tai, kad negalėsiu susirasti darbo ir negalėsiu susimokėti nuomos.

    Mano vokiečių kalbos lygis dabar yra A2. Turiu vieną privalumą: mano anglų kalba gera. Turiu C1 sertifikatą. Tačiau vieniems Vokietijoje anglų kalba veikia, kitiems – ne. Kai tik išvažiuosiu, noriu gauti darbą. Kaip manote, ar turėčiau nedelsiant susisiekti su gera kompanija? O gal man pačiam ieškotis darbo? Visų pirma, galvoju tapti vienu iš kurjerių, kurie pristato dviračius maisto užsakymų įmonei. Tačiau net ir gauti tą darbą tapo sunku, dabar jiems tenka du kartus apklausti.

    Sveiki,

    Berlynas savo struktūra yra tarptautinis miestas, kuriame galima atlikti daugybę darbų nemokant vokiečių kalbos. Pateiksiu pavyzdį, Bayern valstijoje, kur aš gyvenu, net vidutinio lygio vokiečių kalbos kai kur neužtenka, nori vokiečių kalbos be akcento. Bet kadangi Berlyne yra daug užsieniečių ir turkų, iš pradžių pakaks tokio vokiečių kalbos, kad galėtum susitvarkyti savo verslą. Žinoma, jūsų vokiečių kalba laikui bėgant neišvengiamai gerės, o vienintelė to sąlyga – dirbti ir bendrauti su vokiečiais. Jei atvyksite į Berlyną ir pabūsite turkiškose kavinėse, turkiškose vietose ir su visiškai turkišku draugų ratu, jūsų vokiečių kalbos mokymasis sulėtės ir netgi galite pagalvoti, kad jums to nereikia ir neišmoksite. iš viso. Taigi laikykite tvirtai nuo pat pradžių. Tai mano rekomendacijos apie kalbą. Kitų kalbų kursų, išskyrus privalomus, nerekomenduoju, nes ten labai daug pabėgėlių, afganistaniečių, rusų, sirų, kalbų kursai jų pilni. Nė vienas iš jų nėra suinteresuotas mokytis kalbos. Jie ateina, nes valstybė juos įpareigoja. Manau, būtų naudingiau 4-5 valandas per savaitę vesti vokiečių kalbos pamokas pas vokiečių kalbos mokytoją, o ne eiti į kalbos kursus.

    Kalbant apie įdarbinimą, įprastomis sąlygomis Vokietijoje 90 % įmonių pradeda savo darbuotojus nuo Leihfirma. Tiesioginių įėjimų beveik nebuvo, ypač šiuo Koronos periodu, kai buvo šimtai prašymų atlikti net pačius grubiausius darbus, buvo labai sunku patekti. Panašu, kad tokia situacija tęsiasi 2-3 metus. Pateiksiu pavyzdį iš savęs: kai pirmą kartą išėjau iš darbo, gavau darbo pokalbį iš kiekvienos įmonės, į kurią kreipiausi, ir rinkdavausi iš jų, darbų buvo tiek daug. Kai mano mokykla buvo uždaryta dėl koronaviruso, galvojau, kad eisiu į barą ir dirbsiu, bet vėl kreipiausi į tas pačias vietas, bet man net perskambino. Kad ir kaip būtų, nusprendžiau atlikti šį procesą dirbdamas darbą. Šiaip kad ir kur įstočiau, nėra garantijos, kad po 3 mėnesių negalėsiu išeiti. Įmonės kasdien praranda šimtus žmonių. Taigi Vokietija šiuo metu sprendžia didelę krizę ir nedarbo problemą. Sektoriai, kurie nebuvo paveikti, buvo maisto, vaisių ir daržovių, medicinos ir logistikos sektoriai. Jei turite vairuotojo pažymėjimą, galite pradėti dirbti vairuotoju tokių įmonių kaip DHL ir Amazon Logistics subrangovams, tai yra Subunternehmers. Berlyne ieškoma daug vairuotojų. Šis darbas taip pat padeda bendrauti su žmonėmis ir pažinti miestą, kuriame gyvenate. Jei sakote, kad vairuotojas ne jums, vos atvykę palikite savo lebenslaufą, tai yra CV, 3-5 Leihfirmai ir jie tikrai su jumis susisieks. Apie įmones negalvoju blogai, net ir blogiausiais atvejais joms visada būna verslas. Galite pradėti nuo 10–11 eurų, būkite kantrūs maždaug 1 metus Leih įmonėje ir įsidarbinkite įmonėje, į kurią paprastai negalėtumėte patekti.

    Tikiuosi, kad viskas bus taip, kaip norite. Kaip sakė Heartless, laikykitės kuo toliau nuo Turkijos darbo vietų ir darbdavių. Atvykusį iš Turkijos jie mato kaip siurblį ir įdarbina be draudimo arba su pusiau draudimu.Jie nesuteikia tau tavo teisių. Jūs negalite išmokti vokiečių kalbos ir tt Geriau eiti į Leih kompanijas nei dirbti pas turkus. Bent jau supranti, apie ką kalbi.

    Labai ačiū už atsakymus.

    Neplanuoju dirbti Turkijos „doner“ restoranuose ar panašiai. Tačiau dėl darbo laiko lankstumo galvojau dirbti kurjeriu internetinėje maisto užsakymo įmonėje Lieferando, bent jau tol, kol nesusitvarkysime.

    Taigi, ar žinote apie Leih kompaniją Vokietijoje, kuri yra patikima ir per daug neišnaudoja žmonių? 

    slymnn
    Dalyvis

    Sveiki, ką tik atvykau į Vokietiją ir nėra kalbos reikalavimo, kuris vis dar nėra būtinas, be to, jau gavau darbo vizą. Mano žmona ir vaikas yra Vokietijos piliečiai ir tai man suteikia pranašumo. Mano pirmas tikslas čia bus eiti į integracijos kursą, o ne dirbti, nes nemokant kalbos bus labai sunku dirbti, negali susikurti aplinkos ar tobulėti. Tai šalis, turinti galimybių ir aš tai supratau per 2 savaites. Atvykau čia iš Stambulo, iš vidurio chaoso.Jei, kaip ir mes, draugai iš Turkijos atvyksta iš Turkijos, sunkiai dirbdami galime daug pasiekti, jei tik turi ryžto ir noro dirbti. Vieną dieną parašysiu čia savo straipsnį apie tai, ką pasiekiau. Pagarbiai :)

    slymnn
    Dalyvis

    Aišku, mano situacija kiek kitokia.Jei turi čia galiojančią profesiją ir pakanka vokiečių kalbos žinių, prasmingiau dirbti tiesiogiai ir siekti savo pragyvenimo šaltinio. Jei pradedi savo verslą nemokėdamas kalbos, kaip aš, čia esantys turkai tave išvarys, kaip sako jų draugai.To pavyzdžių yra daug. Oberfrankeno suteikta informacija ir įspūdžiai yra labai vertingi ir labai svarbūs tokiems žmonėms kaip mes, ką tik apsigyvenusiems Vokietijoje ir pradėjusiems naują gyvenimą. Ačiū už pasidalintą informaciją.

    slymnn
    Dalyvis

    Be to, jei jau turi vaiką, valstybė tau skiria socialinę paramą, visų pirma, moka būsto nuomą ir pašalpą tėvams, o jei dirbi, šių pinigų net pats negali gauti. Pas mus cia tokia galimybe ir as norejau ja pasinaudoti, isklausysiu ir kursus, ir vairuotojo pazymejima ir manau, kad per tiek laiko isgyvensiu adaptacijos procese.

    beširdis
    Dalyvis

    Şu konudada bilgi vermek istiyorum ben yaklaşık 9 senedir avrupadayim 7 senedir de almanyadayim. Bu sure zarfında fabrikalarda çalıştım paket dağıtımı yaptım vs ama bu sure zarfında işsiz kaldığımda mini job 450 euroluk işlerde de çalıştım ne yazikki 2 seneden fazladır hastayım emekli olabilecek kadar.. Ama alacağım maaş çok çok düşük almanyada yeterli olmayacak kadar. Eğer günün birinde turkiyeye dönme niyetiniz varsa 10 sene yada 20 sene sonra hep full çalışın. Bende 65 yada 67 yaşıma kadar yaşamam ne emekliliği diyip geçiyordum. En azından malulen emekli olduğunuzda alacağınız para türkiyede gül gibi gecindirir insanı.. İnsanın başına ne geleceği bilinmez hastalık bu. İnşallah turkiyeye dönüp bu lanet memleketteki cahil yalancı çıkarcı insanlardan da kurtulacağımiz günler gelecek.. Son tavsiyem daha önce yazdım mı bilmiyorum burada doğan insanlardan uzak dur imkanın varsa tr den gelenlerden de uzak dur.. Eşinle varsa çocuğunla zaman geçir en azından psikolojin bozulmaz. Şimdi belki bu yazıyı okuyup bana hak verenler olacak yada ne alakqsi var diyenler olacak.. Tecrübeyle sabit almanyada sana en zararı dokunacak insanlar yabancılar dır (Türk Kürt Arap) bunlardan uzak dur.. Allah yolunu açık etsin

    slymnn
    Dalyvis

    Norėčiau suteikti jums informacijos apie tai: Europoje esu apie 9 metus, o Vokietijoje - 7 metus. Šiuo laikotarpiu dirbau gamyklose, dalinau pakuotes ir pan., bet šiuo laikotarpiu, kai buvau bedarbis, dirbau ir mini darbus už 450 eurų Deja, sergu daugiau nei 2 metus, užtenka išeiti į pensiją Bet atlyginimas, kurį gausiu, yra labai mažas, Vokietijoje nepakanka. Jei ketinate vieną dieną grįžti į Turkiją, po 10 ar 20 metų dirbkite visu etatu. Galvojau, ar gyvensiu iki 65 ar 67 metų, kokia pensija. Bent jau tie pinigai, kuriuos gausi išeidamas į pensiją su negalia, suteiks tau pragyvenimą kaip rožę Turkijoje.Tai liga, kai nežinai, kas bus su žmogumi. Duok Dieve, ateis dienos, kai grįšime į Turkiją ir atsikratysime neišmanėlių, meluojančių, besidominčių žmonių šioje prakeiktoje šalyje. Nežinau, ar jau rašiau paskutinį patarimą, laikykis atokiau nuo gimusių žmonių čia ir, jei gali, atsiribok nuo atvažiavusių iš Turkijos.Leisk laiką su sutuoktiniu ir vaikais, jei jų turėsi, bent jau tavo psichologija nenukentės. Dabar gal atsiras žmonių, kurie perskaitys šį straipsnį ir sutiks su manimi, arba bus tokių, kurie paklaus, kuo tai susiję su tuo Patirtis įrodė, kad Vokietijoje tau labiausiai pakenks žmonės. užsieniečiai (turkai, kurdai ir arabai). Laikykitės atokiau nuo jų. Tegul Dievas jus veda.

    Sveiki, šiuo metu mano tikslas kurį laiką čia padirbėti ir grįžti į tėvynę.Nors jau 8 metus turiu galimybę atvykti į savo šalį, visada prieštaraudavau žmonai, bet kai susilaukiau vaiko ir buvo nedarbo problema, turėjau atvykti. Taip, tu visiškai teisus, siekiu savo jėgomis, niekuo nepasikliaujant susirasti darbą čia ir daug laiko praleisti su šeima.Tikiuosi, kad man tai pavyks ir grįšiu į savo šalį.

    Labai ačiū už atsakymus.

    Neplanuoju dirbti Turkijos „doner“ restoranuose ar panašiai. Tačiau dėl darbo laiko lankstumo galvojau dirbti kurjeriu internetinėje maisto užsakymo įmonėje Lieferando, bent jau tol, kol nesusitvarkysime.

    Taigi, ar žinote apie Leih kompaniją Vokietijoje, kuri yra patikima ir per daug neišnaudoja žmonių?

    Lieferando, žinoma, galite, bet jie dažniausiai tuos darbus atlieka kaip Nebenjob, tai yra kaip šalutinis darbas. Lieferando daryk tai dar kartą, bet turėk pagrindinį darbą į kurį važinėji 8 valandas.Vokietijoje yra daug šalutinių darbo galimybių.Galite šeštadieniais pristatyti siuntas su savo automobiliu ir užsidirbti 40-50eur per dieną ir t.t.
    „Amazon“ turi sandėlius Berlyne, galite užsiregistruoti „Amazon“ logistikos paslaugoje su savo automobiliu ir pirkti bei pristatyti paketus iš „Amazon“. Tam pakanka atidaryti nedidelę individualią įmonę.

    Kalbant apie Leihfirma, iš tikrųjų visos Leihfirmas yra vienodos, tačiau kai kurios iš jų dirba regione, o kai kurios – visoje Vokietijoje. „Randstad“ ir „Mannpower“ yra patikimiausios ir daugiausiai darbuotojų įdarbinusios įmonės Vokietijoje, kurios, palyginti su kitomis įmonėmis, moka labai gerai. Bet šios įmonės turi tam tikrus kriterijus, parduoda mus įmonėms, kurios mus įdarbins, o kadangi turi pavadinimą, gali nesunkiai priimti į įmones kvalifikuotus ar patyrusius darbuotojus. Kai dirbau toje pačioje įmonėje, niūrioje įmonėje, mano valandinis atlygis buvo 11 eurų, o kolega iš Mannpower gaudavo 11,80, o tai buvo didelis skirtumas, kai prie mėnesinio atlyginimo pridėta 80 centų. Galite ramiai palikti Lebenslaufą į Randstadą, Mannpowerą ir Hoffmaną. Jie tikrai pateiks keletą pasiūlymų per 2 savaites. Tačiau, kaip sakiau, šiuo metu Koronos periodu reikalai yra apgailėtini. Tiesą sakant, negalima sakyti, kad atėjo laikas naujai pradžiai Vokietijoje. Žinoma, norintiems dirbti visada yra darbo, bet tai jau kitas reikalas. Mano nuomone, Vokietija negali grįžti į normalią padėtį mažiausiai 2 metus, daugiausia 5 metus.

    Aišku, mano situacija kiek kitokia.Jei turi čia galiojančią profesiją ir pakanka vokiečių kalbos žinių, prasmingiau dirbti tiesiogiai ir siekti savo pragyvenimo šaltinio. Jei pradedi savo verslą nemokėdamas kalbos, kaip aš, čia esantys turkai tave išvarys, kaip sako jų draugai.To pavyzdžių yra daug. Oberfrankeno suteikta informacija ir įspūdžiai yra labai vertingi ir labai svarbūs tokiems žmonėms kaip mes, ką tik apsigyvenusiems Vokietijoje ir pradėjusiems naują gyvenimą. Ačiū už pasidalintą informaciją.

    ben bu forumdan zamaninda cok faydalanmistim. Uzun süre is güc derken girememistim halen aktif kullanildigini görünce bir hayat update yapmak istedim. Buradan tanistigim cok güzel insanlarda oldu. Forumlarin amaci zaten bu herkes tecrübesini,dogrusunu yanlisini paylasirsa insanlar kendi hayatina göre o tecrübeleri degerlendirebilir.  Hepimiz gurbette yasiyoruz ve asagi yukari ayni yollardan geciyoruz birbirimize destek olmazsak burada yasayan kendini Türk sanan firsatcilardan farkimiz kalmaz.

    slymnn
    Dalyvis

    ben bu forumdan zamaninda cok faydalanmistim. Uzun süre is güc derken girememistim halen aktif kullanildigini görünce bir hayat update yapmak istedim. Buradan tanistigim cok güzel insanlarda oldu. Forumlarin amaci zaten bu herkes tecrübesini,dogrusunu yanlisini paylasirsa insanlar kendi hayatina göre o tecrübeleri degerlendirebilir.  Hepimiz gurbette yasiyoruz ve asagi yukari ayni yollardan geciyoruz birbirimize destek olmazsak burada yasayan kendini Türk sanan firsatcilardan farkimiz kalmaz.

    evet çok doğru söylüyorsun zaten gerek bu forum olsun gerekse Türkiye'den Almanya'ya göç edip tecrübelerini paylaşan kişiler sayesinde bizimde az çok bilgimiz oluyor bazı şeylerden bu çok iyi birşey. Bu bilgiler sayesinde burada doğup büyüyen ve sizin Türkiye'den geldiğinizi duyunca üsten bakmaya çalışan sizden faydalanmaya çalışan insanlara karşı ezilmiyor aksine kendi rotanızı kendiniz çizebiliyorsunuz. Ne demişler hayat paylaştıkça güzeldir bugün siz bize birikimlerini anlatıyorsunuz umarım yarın öbür gün bizde diğer arkadaşlara anlatırız. Şuan tek amacım burada başarılı olmak ve kimseye muhtaç olmamak 🙏

    Sveiki,

    Ben söylediğiniz yada ima ettiğiniz tüm o start-up işlerini yapmış biri olarak. Yeni gelenler için Lieferando'nun  daha iyi olacağını düşünüyorum. Lieferando ( maaşlı sigortalı bir iş sozialversichert ) eğer full time (40 saat ) yaparsanız ortalama bir maaş kazanabilirsiniz, ama bana stresli geldi ve çok yoruldum arabayla yapmama rağmen.( bu arada rekorum haftada 36 saat)  Minijob olarak ta yapabilirsiniz 450 euro baremine gelince otomatik durduruyorlar. Zaten günde 2 saat çalışsanız ayda rahatlıkla 450 ye gelebilirsiniz.

    Amazon Flex yapmak için kleinunternehmen (küçük işletme) açmanız gerekiyor. (yasal mevzuatlar ve muhasebeci konusunda yeni gelenlerin biraz başını ağrıtır. Mesela aylık ortalama 450 euro net kazancın üstünde 200 euro sağlık sigortanızı ödemeniz gerekir. arabayla ilgili tüm masraflar da size ait ) ayrıca Amazon size çalışmak için çok ta seçim şansı vermiyor. Geçen hafta sadece 3 kere iş alabildim 3 saatten toplam 9 o da maximum. Yani Amazon flex daha çok ekstra bir iş gibi düşünülebilir.

    Sanki Lieferando daha bir yeni gelenlere uygun bir iş gibi gözüküyor kanımca.

    Tabi en önemlisi ilkin ehliyeti değiştirmek B1 i seviyesi almanca öğrenmek. Bu işlerde pişip ilk bir seneye ehliyeti ve B1 i sığdırabilirseniz bence önünüz açılır ister B2-C1 devam eder isterseniz de devlet yardımlı Ausbildunglara (meslek yapmak dedikleri) kolaylıkla kabul alıp devam edebilirsiniz.

    Umarım yazdıklarım size bir parça fikir verir.

    Yeni gelenlere şimdiden başarılar diliyorum. Hepimizin yolu açık olsun.

    Linkėjimai.

    Sveiki,

    Ben söylediğiniz yada ima ettiğiniz tüm o start-up işlerini yapmış biri olarak. Yeni gelenler için Lieferando'nun  daha iyi olacağını düşünüyorum. Lieferando ( maaşlı sigortalı bir iş sozialversichert ) eğer full time (40 saat ) yaparsanız ortalama bir maaş kazanabilirsiniz, ama bana stresli geldi ve çok yoruldum arabayla yapmama rağmen.( bu arada rekorum haftada 36 saat)  Minijob olarak ta yapabilirsiniz 450 euro baremine gelince otomatik durduruyorlar. Zaten günde 2 saat çalışsanız ayda rahatlıkla 450 ye gelebilirsiniz.

    Amazon Flex yapmak için kleinunternehmen (küçük işletme) açmanız gerekiyor. (yasal mevzuatlar ve muhasebeci konusunda yeni gelenlerin biraz başını ağrıtır. Mesela aylık ortalama 450 euro net kazancın üstünde 200 euro sağlık sigortanızı ödemeniz gerekir. arabayla ilgili tüm masraflar da size ait ) ayrıca Amazon size çalışmak için çok ta seçim şansı vermiyor. Geçen hafta sadece 3 kere iş alabildim 3 saatten toplam 9 o da maximum. Yani Amazon flex daha çok ekstra bir iş gibi düşünülebilir.

    Sanki Lieferando daha bir yeni gelenlere uygun bir iş gibi gözüküyor kanımca.

    Tabi en önemlisi ilkin ehliyeti değiştirmek B1 i seviyesi almanca öğrenmek. Bu işlerde pişip ilk bir seneye ehliyeti ve B1 i sığdırabilirseniz bence önünüz açılır ister B2-C1 devam eder isterseniz de devlet yardımlı Ausbildunglara (meslek yapmak dedikleri) kolaylıkla kabul alıp devam edebilirsiniz.

    Umarım yazdıklarım size bir parça fikir verir.

    Yeni gelenlere şimdiden başarılar diliyorum. Hepimizin yolu açık olsun.

    Linkėjimai.

    Sveiki,
    Amazon Flex derken isveren olarak degil Amazon Logistik icin calisan buyuk firmalarda tam zamanli soför olarak calisabilecegini kastetmistim. Amazon Logistik kendisine basvuran Subunternehmerlere is veriyor onlarda ekipleriyle calisiyor.Berlinde bu is cok yaygin. Ama kendi arabanizla lagerden alip dagitirsaniz dediginiz gibi kleingewerbe isteniyor ve araba sigortasi gewerblich olmasi gerekiyor daha ufak tefek karin agritan detaylarida var.
    Ilk başta firma acmak v.s. tabiki zor mesele helede Almanyada vergi sigorta giderleri insani bayagi yorar.
    Lieferando tabiki bakis acisina göre degisir. Ben o isi tam zamanli bir is olarak göremiyorum. Ana isin yaninda çıtır bir ek gelir olabilir. Ben ise ilk basladiginda haftada 2 gün ek is olarak gazete dagitiyordum oda dusunulebilir. Ek is imkani çokta asil mesele ana guzel bir is tutturabilmekte.
    Dil konusundaki fikirlerinize katiliyorum.

    Evet arkadaslar hizlica bir hayat update yapayim istedim. Umschulunga basladigim dönemde bu basligi acmistim. 1 Ocak 2022 itibariyle cok sükür Umschulungumu 2 not ortalamasi ile tamamladim ve Umschulung yaptigim firmada Schichtführer olarak ise basladim. Yani Türkcesi vardiya amiri diyebiliriz. Tabi bu sürecte cok büyük sikintilar yasadim Almanlarin bile zorlandigi konulari anlamak ve ögrenmek icin gece,gündüz,isten sonra isten önce bayagi 2 senemi bu ise verdim cok sükür Allahima kazasiz belasiz Almanlarin eline firsat vermeden sinavimizi gectik.

    Bu arada tabiki baslangicta B1 falan olan Almanca seviyem ana dile yakin bir noktaya gelmeye basladi. Ama yönetici pozisyonuna gelince bununda yetersiz oldugunu farkediyorum ve halen gelistirmeye calisiyorum. Tempolu ve tamamen iletisime dayali bir is yaptigimiz icin Almancaya %100 hakim olmak gerekiyor. Onun disinda mailler,baska Abteilunglardaki sefler ile iletisim v.s. tamamen Almancaya dayaniyor. 18 kisilik bir bölümün basinda calistigim icinde onlarin problemlerini cözmek icin yine Almanca sart. Velhasil kelam ille de Almanca ille de Almanca.

    Vakit buldugumda bu maceranin gidisatini ve nasil basladigini da sizlere anlatirim.Özellikle bizim gibi Türkiyeden gelenler icin devlet destekli Umschulung muhtesem bir firsat. Tabi sartlari yerine getirmeniz gerekiyor. Umschulungu tanimlamam gerekirse Ausbildungun tamamen aynisi gittiginiz okuldan,girdiginiz sinava kadar hepsi ayni ama Ausbildungun 3/2si kadar sürüyor. Mesela ben 2 senelik meslegi 18 ayda tamamladim. Ve isin sonunda Ausbildung bitirenler ile ayni diploma sahibi oluyorsunuz. Hatta kisalttiginiz icin daha potansiyelli biri muamelesi görüyorsunuz. Kisaca Umschulung = Kisaltilmis Ausbildung

    Su an kariyer basamaklarina burdan adim attik bakalim hakkimizda hayirlisi olsun. Planlarim arasinda ayni meslegin Meisterini yada Technikerini yapmakta var. Ilk basta biraz tecrübe kazanip yola o sekilde devam etmek istiyorum.
    Allah calisan,cabalayan,mücadele eden herkesin gönlüne göre versin. Sorulariniz olursa bu baslikta altinda sorabilirsiniz herkes faydalanmis olur.

Rodoma 15 atsakymų – nuo ​​1 iki 15 (iš viso 18)
  • Norėdami atsakyti į šią temą Turite būti prisijungęs.